Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Dębnie
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

projekt uchwały w sprawie:nadania Szkole Podstawowej w Sarbinowie imienia Marii Konopnickiej

UCHWAŁA NR ……………………………

RADY MIEJSKIEJ W DĘBNIE

z dnia …………………….

 

w sprawie: nadania Szkole Podstawowej w Sarbinowie imienia Marii Konopnickiej   

 

Na podstawie § 1 ust. 4 załącznika nr 2 do Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół ( Dz. U z 2001 r. Nr 61, poz. 624; z 2002 r. Nr 10, poz. 96; z 2003 r. Nr 146, poz. 1416; z 2004 r. Nr  66, poz. 606 z 2005 r. Nr 10, poz. 75; z 2007 r. Nr 35, poz.222) Rada Miejska w Dębnie uchwala:

 

§ 1. Na wniosek Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i samorządu uczniowskiego postanawia się  nadać Szkole Podstawowej w Sarbinowie w gminie Dębno imię Marii Konopnickiej.

 

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Dębna.

 

§ 3.Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

 

 

 

 

 

 

Uzasadnienie:

Ustawa o systemie oświaty oraz Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół dają możliwość realizacji zadania, jakim jest nadanie imienia szkole. Szkoła to instytucja, na której spoczywa wielka odpowiedzialność za stworzenie optymalnych warunków do ukierunkowanego rozwoju człowieka. Pełni funkcję kształcącą, wychowawczą, społeczną, opiekuńczą i kulturalną. Mając to na uwadze zostały podjęte działania na rzecz wyboru patrona i nadania imienia szkole.

Dokonując wyboru patrona brany był pod uwagę dorobek literacki oraz postawa życiowa - poetki, prozaika, krytyka i publicystki Marii Konopnickiej.

Biografia Konopnickiej to przykład odwagi życia w trudnej epoce bez niepodległości. Trud wychowania samotnie sześciorga dzieci, ciężkie doświadczenia osobiste i rodzinne, działalność społeczna – wymagały hartu ducha. Konopnicka burzy schematy myślenia o roli kobiety, porusza serca wrażliwością, pokazuje gorzką prawdę o czasach ludziach. Z miłością pochyla się nad dzieckiem, uczy, wychowuje, bawi i wzrusza. Taka postawa czyni ją bliską dziecku i jednocześnie jest drogowskazem dla nauczycieli, rodziców.

 

 

  

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Anna Dutkiewicz 11-05-2011 13:54
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Anna Dutkiewicz 11-05-2011
Ostatnia aktualizacja: - 11-05-2011 13:54