Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Dębnie
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Zmiana na stanowisku Inspektora Ochrony danych osobowych

Z dniem 01.04.2021 r. Burmistrz Dębna powierzył pełnienie obowiązków Inspektora Danych Osobowych w Urzędzie Miejskim w Dębnie Panu Mirosławowi Turów - Sekretarzowi Gminy Dębno.

Adres e-meil pozostaje bez zmian.

IOD zobowiązany jest doświadczenia usług w sposób priorytetowy w stosunku do innych czynności z zakresu umowy o pracę z zachowaniem tajemnicy oraz poufności, należytej staranności, zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami i doświadczeniem, w tym w szczególności do:

a)   realizacji obowiązków przewidzianych art. 39 RODO,

b) bieżącego korzystania ze strony Urzędu Ochrony Danych Osobowych, z forów internetowych, sympozji dla jednostek samorządowych, szkoleń oraz stałego wykorzystywania monitorowania przestrzegania obowiązków pracowników Urzędu przy przetwarzaniu danych osobowych,

c) możliwości utworzenia zespołu ds. ochrony danych osobowych spośród pracowników Urzędu,

d) zapewnienia dyspozycyjności IODO,

e) IOD raz w roku przedkłada AOD sprawozdania z działalności do 31.01 danego roku.

4. W ramach umowy Zamawiający może powołać zespół doradczy złożony z audytora wewnętrznego oraz informatyka.

5. Zmiana osób wskazanych w par. 3, ust. 4 osób wymaga formy pisemnej lub mailowej po uprzedniej zgodzie wyrażonej przez Zamawiającego.

6. Zamawiający oświadcza, że udostępni Wykonawcy narzędzia elektroniczne (dalej: platforma) do obsługi i zarządzania aktualizacją dokumentacji ODO o następującym adresie mailowym: rodo@debno.pl

7. Platforma, o której mowa w par. 3, ust. 6 udostępniona jest przez cały okres trwania umowy przez 24 godziny na dobę. Po zakończeniu umowy i w przypadku braku jej kontynuacji – wszelkie dane zostaną trwale i protokolarnie usunięte chyba że Strony ustalą inaczej.

8. W przypadku ograniczenia dostępu do platformy bądź jej awarii, Zamawiający ma do trzech dni roboczych na usunięcie usterek i przywrócenia poprawnego działania.

9. Na czas ewentualnej nieobecności IODO jego zastępstwo sprawuje radca prawny Urzędu przy czy AOD powiadomi o tym fakcie elektronicznie GIOD.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Mirosław Turów 07-04-2021 14:44
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Mirosław Turów 01-04-2021
Ostatnia aktualizacja: Mirosław Turów 26-07-2023 12:56