Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Dębnie
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Rejestr instytucji kultury

REJESTR INSTYTUCJI KULTURY

Komórka prowadząca: Wydział Oświaty, Kultury i Sportu – Urząd Miejski w Dębnie

Podstawa prawna: Rejestr instytucji kultury, dla których organizatorem jest Gmina Dębno, prowadzony jest na podstawie art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 25 października 1991r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej ( t.j. Dz.U. z 2024r. poz. 87), zgodnie z rozporządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 26 stycznia 2012 r. w sprawie sposobu prowadzenia i udostępniania rejestru instytucji kultury (Dz.U. z 2012 r. poz. 189).

Opis: Rejestr instytucji kultury

Sposób udostępniania danych zawartych w rejestrze:

1.Rejestr ten prowadzi Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Dębnie, tel. 95-760-31-56, e-mail: okis@debno.pl

2.Zgodnie z § 10 ust.1 Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 26 stycznia 2012 r. w sprawie sposobu prowadzenia i udostępniania rejestru instytucji kultury:

„1. Rejestr, informację o rejestrze oraz sposobie udostępniania danych w nim zawartych zamieszcza się w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie organizatora.

2. Dane zawarte w rejestrze udostępnia się przez:

1) otwarty dostęp do zawartości rejestru;

2) wydanie odpisu z rejestru albo księgi rejestrowej.”

3. Udostępnianie danych zawartych w rejestrze w formie, o której mowa w ust. 2 pkt 1, jest bezpłatne i odbywa się przez stronę Biuletynu Informacji Publicznej organizatora.

4. Każdy ma prawo przeglądać w godzinach urzędowych akta rejestrowe oraz księgi rejestrowe instytucji kultury.

5. Organizator prowadzący rejestr instytucji kultury wydaje urzędowo poświadczony odpis każdemu, kto zwróci się z wnioskiem o jego wydanie.”

6.Wydanie urzędowo poświadczonego odpisu z rejestru albo z księgi rejestrowej następuje na wniosek, w terminie 14 dni od otrzymania wniosku i zgodnie z art. 4 ustawy o opłacie skarbowej (t.j. Dz.U. z 2023r., poz. 2111). Od każdej pełnej lub zaczętej stronicy podlega opłacie skarbowej w wysokości 5 zł.

7.Wnioskodawca zobowiązany jest dołączyć dowód zapłaty należnej opłaty skarbowej nie później niż w ciągu 3 dni od chwili powstania obowiązku jej zapłaty (chwila złożenia wniosku o wydanie odpisu). Dowód ten może mieć formę wydruku potwierdzającego dokonanie operacji bankowej, zgodnie z § 3 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 września 2007 r. w sprawie zapłaty opłaty skarbowej (Dz. U. z 2007 r. Nr 187, poz. 1330).

 

Załączniki:
1. Rejestr instytucji kultury, dla których organizatorem jest Gmina Dębno.

2. Księgi rejestrowe instytucji kultury:

a) Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Dobrowolskiego w Dębnie

b) Dębnowski Ośrodek Kultury w Dębnie

 

 

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Anna Dutkiewicz 25-09-2019 11:06
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 25-09-2019
Ostatnia aktualizacja: Anna Dutkiewicz 25-09-2019 11:08