Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Dębnie
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

III publiczny przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości zabudowanej - dz. nr 609 położonej w obrębie Barnówko gm. Dębno

Burmistrz Dębna

o g ł a s z a

III  publiczny przetarg ustny nieograniczony

 

Na sprzedaż nieruchomości zabudowanej położonej w obrębie Barnówko gm. Dębno oznaczonej w ewidencji gruntów działką:

 

Dz. nr  609                          pow. 0,0166 ha                        Cena wywoławcza  40 000,00 zł

 

Dla powyższej nieruchomości prowadzona jest w Sądzie Rejonowym w Myśliborzu Księga Wieczysta KW SZ1M/00031143/7.

Nieruchomość stanowi regularną działkę budowlaną z dostępem do drogi krajowej i posiada dostęp do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i energetycznej. Położona jest przy wjeździe do wsi od strony południowej. Działka zabudowana jest w zabudowie półzwartej budynkiem użytkowym ( była świetlica) o powierzchni 134,48 m² z poddaszem nieużytkowym. Budynek przykryty dachem o konstrukcji drewniane jednospadowym krytym papą. Wybudowany z kamienia i cegły, całkowicie podpiwniczony. W sąsiedztwie przedmiotowej nieruchomości położone są budynki mieszkalne.

W studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Dębno zatwierdzonym Uchwałą Nr LVI/402/2010 Rady Miejskiej w Dębnie z dnia 27 maja 2010 roku działki położone są na obszarze oznaczonym symbolem MN z przeznaczeniem na tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. Działka sklasyfikowana jest w ewidencji gruntów jako „Bi”. Nieruchomość nie jest obciążona ani nie jest przedmiotem zobowiązań.

 

Przetarg odbędzie się w dniu 24 marca (piątek) 2017 roku o godz. 1000 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Dębnie.

 

Wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej należy wpłacić do 21 marca 2017 roku na konto w GBS o/Dębno nr 50 8355 0009 0007 7028 2000 0001, bądź w kasie Urzędu.

  • Przystępujący do przetargu obowiązany jest przedłożyć dowód wpłaty wadium oraz dokument tożsamości, a podmioty reprezentujące w przetargu podmioty gospodarcze dodatkowo dokumenty niezbędne do ich reprezentowania (aktualny wypis z rejestru sądowego lub ewidencji działalności gospodarczej, umowę spółki). Uczestnicy biorą udział w przetargu osobiście lub przez pełnomocnika (pełnomocnictwo wymaga formy pisemnej).

Małżonkowie posiadający wspólność ustawową biorą udział w przetargu wspólnie a w przypadku jednego z nich za okazaniem oświadczenia współmałżonka, zawierającym zgodę na odpłatne nabycie nieruchomości.

  • Cena osiągnięta w przetargu plus podatek VAT w wysokości obowiązującej w dniu sprzedaży płatna jest w całości w terminie 30 dni, nie później jednak niż przed zawarciem aktu notarialnego.
  • Wadium wpłacone przez uczestnika przetargu, który przetarg wygrał zalicza się na poczet  ceny nabycia lub pierwszej ołaty z tytułu użytkowania wieczystego.
  • Pozostałym  uczestnikom przetargu wadium zostanie zwrócone niezwłocznie po rozstrzygnięciu przetargu przelewem na podane konto bankowe lub w kasie urzędu.
  • Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygrał od zawarcia umowy.
  • Niedotrzymanie terminu zapłaty powoduje przepadek wadium, a przetarg czyni niebyłym.
  • Nabywca ponosi koszty notarialne i sądowe.

Nikt z osób, którym przysługuje pierwszeństwo w nabyciu nieruchomości zgodnie z art. 34 ust. 1 pkt. 1 i pkt. 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami nie złożył wniosku o nabycie w ustawowym terminie.

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Katarzyna Trybel 10-02-2017 13:37
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Piotr Downar 10-02-2017
Ostatnia aktualizacja: Katarzyna Trybel 21-02-2017 14:25